دفتر مرکزی: 66097851 مرکز تعمیرات: 66097859 شعبه شرق: 77978135 شعبه هفت تیر: 88836102 شعبه جنوب: 55300568 شعبه غرب: 44153186 شعبه شمال: 26721443 شعبه اسلامشهر و رباط کریم 56746602

نشانی: خ آزادی، خ بهبودی، نرسیده به نصرت، ساختمان بنیامین، پلاک 145، طبقه 5، واحد 18، مجهز به (2) آسانسور و پارکینگ

نشانی: خ آزادی، خ بهبودی، نرسیده به نصرت، ساختمان بنیامین، پلاک 145، طبقه 5، واحد 18، مجهز به (2) آسانسور و پارکینگ

نشانه خرابی یخچال

آشنایی با نشانه خرابی یخچال

آیا با نشانه خرابی یخچال آشنایی دارید؟ چگونه متوجه می شوید که زمان خرید یک یخچال جدید فرا رسیده است یا زمانی که می توانید فقط با یک تکنسین تماس بگیرید تا آن را تعمیر کند؟ گاهی اوقات واضح است و گاهی اوقات کاملاً واضح نیست. خرابی یخچال شما می تواند قبض های شما را به روش های شگفت انگیز دیگری افزایش دهد. به همین دلیل مهم است که مشکلات احتمالی را زود تشخیص دهید. باید این هشت نشانه را که نشان می دهد یخچال شما روشن است و اینکه در مورد آن چه کاری باید انجام دهید را بدانید.

نشانه خرابی یخچال
نشانه خرابی یخچال

فاسد شدن غذای شما قبل از تاریخ انقضا در نشانه خرابی یخچال

اگر به نظر می رسد غذای شما خیلی سریعتر از حد معمول خراب می شود، می تواند به این معنی باشد که یخچال شما معیوب است – اما نه لزوما. ابتدا تنظیمات معتدل خود را بررسی کنید. به گفته ران شیمک، رئیس شرکت Mr. Appliance، یک شرکت Neighborly، دمای داخل یخچال شما باید بین 37 تا 41 درجه باشد.

اگر دما در محدوده طبیعی است اما هنوز مشکل دارید، قدم بعدی این است که چک کنید که درزگیر درب محکم باشد. شیمک می گوید: «مهرها در هوای خنک باقی می مانند و از هوای گرم جلوگیری می کنند. تمیز نگه داشتن مهر و موم ها این کار را به درستی حفظ می کند و از خراب شدن آن جلوگیری می کند. خبر خوب: تعویض مهر و موم بسیار ساده تر و کم هزینه تر از تعویض کل واحد است. در مرحله بعد، راه هایی را بیابید که به طور تصادفی طول عمر یخچال خود را کوتاه می کنید.

پیشنهاد مطالعه: علت یخ زدن غذا در یخچال

خیلی سرد بودن فریزر

بله، این در واقع ممکن است. طبق گفته FDA دمای فریزر شما باید دقیقاً صفر درجه باشد. بنابراین، اگر فریزر شما بیش از یخ زدن احساس می‌کند، می‌تواند نشانه‌ای از اشتباه باشد. فریزرهای قدیمی به ویژه در معرض یخ زدگی هستند. شیمک می‌گوید: اگر با این مشکل یخچال مواجه هستید، ابتدا درزگیر درب ترک خورده را بررسی کنید که اجازه ورود هوای گرم و مرطوب را می‌دهد.

این یکی از دلایل رایج یخ زدگی در فریزر است. اگر مشکل این نیست، ممکن است مشکلی در سنسور یخ زدایی یخچال وجود داشته باشد. اگر فریزر شما خراب است، با یک تکنسین تماس بگیرید تا مشکل را ارزیابی کند. و اگر در نهایت به یک یخچال جدید نیاز دارید، ابتدا بفهمید که کدام بهتر است: فریزر بالا یا پایین.

شنیدن صدای موتور نشانه خرابی یخچال

از بین تمام لوازم خانگی، یخچال ها معمولاً در سمت پر سروصدا قرار دارند. اما اگر سال‌هاست متوجه صدای آن نشده‌اید و ناگهان صدای موتور را از جایی نمی‌شنوید، این نشانه خوبی نیست. شیمک می‌گوید: برد کنترل دما ولتاژ را به موتورهای کمپرسور و فن می‌رساند، بنابراین اگر این قسمت خراب باشد، می‌تواند برق مداوم ارسال کند و یخچال را بیش از حد سرد کند و در نتیجه انرژی غیر ضروری را دفع کند. یک موتور خراب که به طور غیر ضروری کار می کند نیز می تواند صورتحساب انرژی شما را افزایش دهد.

گرم بودن پشت یخچال

پشت یخچال باید گرمتر از قسمت جلویی آن احساس شود، زیرا موتور در این قسمت قرار دارد، اما اگر در لمس گرم باشد، می تواند نشانه ای از نقص در کار باشد. مشکلات متعددی می تواند باعث گرمای بیش از حد شود، مانند کندانسور کثیف یا مشکلات کویل یا سیستم تهویه. به عنوان اولین خط دفاعی و همچنین برای تعمیر و نگهداری منظم، شیمک پیشنهاد می‌کند کویل‌ها را با اتصال برس جاروبرقی تمیز کنید. او می‌گوید: «تمیز کردن کویل‌ها به کارآمدتر یخچال کمک می‌کند، که به ماندگاری بیشتر و کاهش هزینه‌های عملیاتی کمک می‌کند. گاهی اوقات، خرید یک یخچال جدید نمی تواند صبر کند. اما اگر می تواند، این بهترین زمان برای خرید یخچال و سایر لوازم خانگی است.

بالا رفتن قبض برق

به گفته SF Gate، اگر برخی از اجزای یخچال به درستی کار نمی کنند، می توانید اثرات آن را روی قبض برق خود مشاهده کنید. برای مثال اگر واشر یخچال شما معیوب باشد، سایر اجزا مانند اواپراتور، کندانسور، فن ها و ترموستات ها باید بیشتر کار کنند و در نتیجه انرژی بیشتری مصرف می کنند. یک مقصر شگفت انگیز: تجمع چسبنده از غذا. این می تواند باعث پارگی زودرس واشرها شود، بنابراین شیمک پیشنهاد می کند که به طور مرتب آنها را با یک اسفنج گرم و صابونی تمیز کنید. به‌طور کلی، یخچال‌های قدیمی‌تر نسبت به مدل‌های جدید، برق بیشتری مصرف می‌کنند و هزینه بیشتری برای شما دارند.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *