دفتر مرکزی: 66097851 مرکز تعمیرات: 66097859 شعبه شرق: 77978135 شعبه هفت تیر: 88836102 شعبه جنوب: 55300568 شعبه غرب: 44153186 شعبه شمال: 26721443 شعبه اسلامشهر و رباط کریم 56746602

نشانی: خ آزادی، خ بهبودی، نرسیده به نصرت، ساختمان بنیامین، پلاک 145، طبقه 5، واحد 18، مجهز به (2) آسانسور و پارکینگ

نشانی: خ آزادی، خ بهبودی، نرسیده به نصرت، ساختمان بنیامین، پلاک 145، طبقه 5، واحد 18، مجهز به (2) آسانسور و پارکینگ

6 عادت برای افزایش عمر یخچال

آموزش 6 عادت برای افزایش عمر یخچال

6 عادت برای افزایش عمر یخچال. اگرچه اکثر مردم به طور معمول یخچال خود را تمیز می‌کنند، اما این اشتباه را مرتکب می‌شوند که فکر می‌کنند این برای کارکرد صحیح آن کافی است. با این حال، عادات زیادی وجود دارد که می تواند باعث آسیب به یخچال شود. یخچال ها لوازم پیچیده ای هستند که برای کارکرد صحیح به چیزی بیش از تمیز کردن سریع نیاز دارند.

در واقع، احتمالاً کارهای خاصی وجود دارد که انجام می‌دهید و نمی‌دانید که واقعاً می‌تواند به دستگاه شما آسیب برساند. اگر بدانید به دنبال چه چیزی هستید، اصلاح این عادات آسان است. در اینجا نگاهی به 5 عادتی که ممکن است به یخچال شما آسیب بزند آورده شده است:

6 عادت برای افزایش عمر یخچال

قرار دادن مواد غذایی زیاد در یخچال

اگر مدت زیادی به مغازه‌ها نرفته‌اید، احتمالاً یخچالی پر از میوه‌ها، سبزیجات و سایر محصولات غذایی و نوشیدنی دارید. این یک کار معمولی است که اکثر مردم به طور منظم انجام می دهند، اما در واقع می تواند باعث آسیب به یخچال شود.

بارگذاری بیش از حد یخچال می تواند به آن آسیب برساند زیرا گردش هوا را دشوارتر می کند. این می تواند مانع از توانایی آن در تنظیم دمای داخلی و خنک نگه داشتن محصول شما شود. ناتوانی آن در تنظیم دمای خود و منجر به فشار اضافی بر روی کمپرسور و سیم پیچ کندانسور می شود که متعاقباً می تواند منجر به گرم شدن بیش از حد شود.

در یک نکته مشابه، کم پر کردن یخچال شما نیز می تواند منجر به آسیب شود. وجود وسایل سرد در یخچال به پایین نگه داشتن دمای داخلی کمک می کند. وجود اقلام کمتر در آن به این معنی است که مواد غذایی کمتری وجود دارد که به سرد نگه داشتن یخچال شما کمک می کند و باعث می شود یخچال شما برای حفظ دمای مناسب سخت تر کار کند.

فراموش کردن تمیز کردن کویل ها

اگر کویل های کندانسور به طور مرتب حداقل یک بار در سال تمیز شوند، می توان از بسیاری از تعمیرات جلوگیری کرد. اگر این کار را انجام ندهید، می توانند در گرد و غبار و زباله هایی که در اطراف یخچال شما قرار می گیرند، پوشیده شوند. وقتی این اتفاق می افتد، سیم پیچ ها دیگر در دفع گرما کارآمد نیستند. این می تواند باعث شود کمپرسور برای خنک کردن دستگاه سخت تر کار کند. این نه تنها فشار بیشتری بر اجزای یخچال شما وارد می‌کند، بلکه می‌تواند منجر به افزایش قبض انرژی شما شود.

نگهداری نادرست باقیمانده ها

همه ما آن را انجام داده ایم. مواد غذایی باقی مانده است و به جای دور ریختن آن، آن را در جعبه تاپرور می گذاریم و در یخچال می چسبانیم. با این حال، انجام ندادن صحیح این کار می تواند منجر به آسیب دیدن یخچال شود. ممکن است تعجب آور باشد که نگهداری باقیمانده مواد غذایی می تواند به طور بالقوه به یخچال شما آسیب برساند، حتی اگر غیرعمدی باشد.

راه جلوگیری از وقوع آن توجه به دمای غذایی است که ذخیره می کنید. همیشه باید اجازه دهید باقیمانده ها قبل از گذاشتن در یخچال حداقل به دمای اتاق برسند. این به این دلیل است که قرار دادن آنها در حالی که هنوز گرم هستند، دمای داخلی را افزایش می دهد. متعاقباً، این کار باعث می شود که یخچال شما سخت تر کار کند تا دما را دوباره پایین بیاورد. افزایش دمای داخلی می تواند بر تازگی سایر محصولات موجود در آن نیز تأثیر بگذارد.

نزدیک کردن یخچال به دیوار

جریان هوای مناسب در اطراف یخچال برای جلوگیری از آسیب دیدن یخچال ضروری است. جریان هوا ضعیف توانایی یخچال شما را برای حذف گرما کاهش می دهد، که در نتیجه به این معنی است که برای خنک شدن مناسب مشکل دارد. این می تواند منجر به فشار بیشتر بر روی سیستم و قطعات سریعتر تخریب شود.

در حالت ایده‌آل، باید حداقل چند اینچ فضا را در بالا و پایین کناره‌های یخچال خود بگذارید تا آسیبی به آن وارد نشود. همچنین مهم است که توجه داشته باشید که قرار دادن یخچال شما در داخل یک کابینت محکم می تواند منجر به جریان هوا ضعیف شود، مگر اینکه به طور خاص برای نصب در کابینت طراحی شده باشد.

باز گذاشتن درب برای مدت طولانی

شاید قبلاً از این موضوع آگاه باشید، اما یکی از رایج ترین عادت های بدی که منجر به آسیب دیدن یخچال می شود، باز گذاشتن درب آن است. همه ما آن را انجام داده ایم. شاید یک بطری شیر جدید از یخچال بیرون آورده باشید و مجبور شده باشید زبانه را از روی آن بردارید. سپس باید بروید و زبانه را در سطل قرار دهید، از شیر خود استفاده کنید و سپس بطری را به یخچال برگردانید. در تمام مدت درب یخچال شما باز است و تمام هوای خنک داخل آن خارج می شود.

ممکن است این کار کوچک به نظر برسد، اما اجازه دادن به این هوای خنک می تواند دمای داخلی دستگاه شما را افزایش دهد و باعث شود سیستم برای خنک کردن آن سخت تر کار کند. به نوبه خود، این می تواند منجر به گرم شدن بیش از حد کمپرسور در نتیجه تحت فشار بیشتر شود.

این یک عادت آسان برای اصلاح است. فقط سعی کنید به یاد داشته باشید که هر بار که از آن دور می شوید، آن را ببندید. حتی اگر قصد دارید به یخچال برگردید و ظرف چند ثانیه در را ببندید، بسیاری از چیزها می توانند به راحتی حواس ما را پرت کنند و در نهایت آن درب بیشتر از آنچه در نظر داشتیم باز بماند.

چک نکردن سوراخ زهکشی

اگر فکر کنید یخچال ها برای مقابله با مقدار کمی از تراکم ساخته شده اند، درست می گویید. آنها این کار را از طریق یک سوراخ زهکشی در پشت یخچال انجام می دهند. با این حال، مردم اغلب بیش از حد ارزیابی می کنند که چقدر می توانند با آن کنار بیایند. این می تواند منجر به فراموشی سوراخ زهکشی شود و منجر به آسیب یخچال شود.

باید مراقب مواردی مانند جمع شدن آب در پایین دیوار پشتی و تجمع یخ باشید. اگر به طور منظم سوراخ زهکشی را برای انسداد بررسی کنید، می توان از مشکلات جلوگیری کرد. این یک مشکل رایج است، به ویژه در مورد مستاجرین، اما می توان از طریق بررسی های مکرر تعمیر و نگهداری و تمیز کردن، از آن جلوگیری کرد.

امیدوارم این راهنمای کوتاه در مورد عادت هایی که می توانند باعث آسیب به یخچال شوند به شما کمک کرده باشد. در پاور پوینت، یخچال ها را در داخل و خارج درک می کنیم. این بدان معناست که اگر با دستگاه خود مشکلی دارید، ما مطمئن هستیم که می دانیم چگونه آن را برطرف کنیم. اگر مشکلی پیش آمد، می توانید به راحتی با ما تماس بگیرید و ما می توانیم در مورد اینکه چگونه می توانیم به شما کمک کنیم صحبت کنیم. ما نه تنها خدمات خانگی ارائه می دهیم، بلکه اگر صاحبخانه هستید و مستاجری دارید که مشکلات لوازم خانگی دارد، ما نیز می توانیم به شما کمک کنیم!

پیشنهاد مطالعه: 5 دلیل یخ نزدن غذا در یخچال

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *