دفتر مرکزی: 66097851 مرکز تعمیرات: 66097859 شعبه شرق: 77978135 شعبه هفت تیر: 88836102 شعبه جنوب: 55300568 شعبه غرب: 44153186 شعبه شمال: 26721443 شعبه اسلامشهر و رباط کریم 56746602

نشانی: خ آزادی، خ بهبودی، نرسیده به نصرت، ساختمان بنیامین، پلاک 145، طبقه 5، واحد 18، مجهز به (2) آسانسور و پارکینگ

نشانی: خ آزادی، خ بهبودی، نرسیده به نصرت، ساختمان بنیامین، پلاک 145، طبقه 5، واحد 18، مجهز به (2) آسانسور و پارکینگ

تمیز کردن یخچال

تمیز کردن یخچال

یخچال یکی از وسائل مهم در آشپزخانه است و تمیز کردن یخچال بسیار مهم می‌باشد. شما انباری از مواد غذایی دارید که هر روز آنها را مصرف یا نگهداری می‌کنید؛ طبیعتاً پاکیزگی این انبار از هرگونه کثیفی، آلودگی، میکروب‌ها و باکتری‌ها بسیار حائز اهمیت می‌باشد. نظافت یخچال اصول و قواعد خاص خود را دارد و با هر شوینده و وسائل بهداشتی نمی‌‌توان یخچال را تمیز کرد. از طرفی اگر این اصول را رعایت نمایید و یخچالتان را به صورت دوره‌‌ای تمیز کنید، طول عمر یخچال شما بالا می‌رود. ما در این مقاله سعی کرده‌ایم تا بروزترین و بهترین شیوه‌های تمیز کردن یخچال را ذکر کنیم، با ما همراه باشید.

تمیز کردن یخچال در 3 مرحله

در مرحله اول باید تمام غذاها و مواد غذایی را از داخل یخچال خارج کنیم.

بهترین زمان برای تمیزکردن یخچال وقتی است که مواد موجود در داخل یخچال شما زیاد نیست، تا راحت‌تر بتوانید یخچال خود را خالی کنید. پس از اینکه مطمئن شدیم تمام مواد غذایی و خوراکی از داخل یخچال و فریزر خارج شده‌اند، قفسه‌ها را از داخل یخچال درآورده و روی یک پارچه نسبتا ضخیم می‌گذاریم. دقت کنید که نیاز نیست تمام قفسه‌ها را خارج کنید، فقط برخی از آنها که ضروری هستند را در بیاورید.

نظافت یخچال فریزر
نظافت یخچال فریزر

توجه کنید که مواد غذایی خود را بیش از یک ساعت در بیرون از یخچال قرار ندهید، زیرا امکان فاسد شدن مواد غذایی شما وجود دارد. در ماه‌های گرم سال شما می‌توانید مواد غذایی را در قسمت خنک خانه قرار دهید تا ماندگاری آنها بیشتر شود؛ بدین صورت زمان بیشتری برای تمیز کردن یخچال در اختیار دارید. پیشنهاد می‌کنیم قبل از جایگذاری قفسه‌ها و مواد غذایی داخل یخچال، محفظه فن اوپراتور را باز کرده و پره‌ها را تمیز کنید؛ در تمیز کردن یخچال فن‌ها را نیز بررسی کنید تا آلودگی نداشته باشد. گاهی اوقات ممکن است این در گذر زمان، پره‌های فن یخ بزند و باعث شود یخچالتان صدا دهد.

شستن قفسه‌ها و دیواره‌های داخل یخچال

قفسه‌هایی که آنها را از یخچال خارج کردید را می‌توانید با مایع ظرفشویی ( ریکا ) بشورید. گاها بعضی از لکه‌ها بسیار قوی هستند و به راحتی پاک نمی‌شوند، یکی از روش‌هایی که به کمک آن می‌توانید این نوع لکه‌ها را از بین ببرید، استفاده از ترکیب اسید آمونیاک و آب گرم می‌باشد. یادتان باشد که هرگز قفسه لیوان جا یخی را با آب داغ نشویید، زیرا تغییر دما می‌تواند باعث شکستن لیوان و قفسه شود. به هیچ عنوان از صابون برای تمیز کردن یخچال استفاده نکنید، زیرا غذا بوی آن را جذب خود می‌کند.

تمیز کردن فریزر با سرکه
تمیز کردن فریزر با سرکه

خشک کردن قفسه‌ها و جایگذاری داخل یخچال

در مرحله سوم پس از اینکه داخل یخچال و قفسه‌ها را شستید، باید با یک پارچه تمیز آنها را خشک کنیم. اندکی زمان بدهید تا رطوبت نیز بطور کامل از بین برود وگرنه باعث ایجاد برفک می‌شود. قفسه‌ها و داخل یخچال را بررسی کنید تا در صورت وجود بوی بد یا لکه، نسبت به شستن دوباره آن اقدام کنید. اگر هیچ مشکلی وجود نداشت به آرامی قفسه‌ها را داخل یخچال جای می‌دهیم و یخچال را روشن می‌کنیم و مواد غذایی را درون یخچال می‌گذاریم.

از بین بردن بوی بد یخچال
از بین بردن بوی بد یخچال

نتیجه گیری

ذات انسان نظافت است و نسبت به وسائل خود باید احساس آراستگی و آرامش داشته باشد. کثیفی مانع از وجود آرامش و آسودگی می‌شود و بیماری را نیز با خود به ارمغان می‌آورد. یخچال به عنوان یکی از مهم‌ترین وسائل مورد نیاز یک خانه و انسان، هر چند وقت یکبار نیاز به نظافت دارد. سعی کنید به صورت دوره‌ای و زمان‌بندی شده یخچال خود را تمیز کنید. اگر مشکلی بعد از تمیز کردن یخچالتان پیش آمد، با نمایندگی تعمیر یخچال ایکس ویژن تماس بگیرید؛ تیم ما بصورت 24 ساعته و 7 روز هفته آماده خدمت به شما مشتریان عزیز می‌باشد.

پیشنهاد خرید: سینی کابل

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *