دفتر مرکزی: 66097851 مرکز تعمیرات: 66097859 شعبه شرق: 77978135 شعبه هفت تیر: 88836102 شعبه جنوب: 55300568 شعبه غرب: 44153186 شعبه شمال: 26721443 شعبه اسلامشهر و رباط کریم 56746602

نشانی: خ آزادی، خ بهبودی، نرسیده به نصرت، ساختمان بنیامین، پلاک 145، طبقه 5، واحد 18، مجهز به (2) آسانسور و پارکینگ

نشانی: خ آزادی، خ بهبودی، نرسیده به نصرت، ساختمان بنیامین، پلاک 145، طبقه 5، واحد 18، مجهز به (2) آسانسور و پارکینگ

سرد نشدن فریزر یخچال

دلایل مهم سرد نشدن فریزر یخچال

سرد نشدن فریزر یخچال. فریزر که یخ نمی زند می تواند حتی آرام ترین افراد را دچار استرس کند. یک فریزر که از کار افتاده است به معنای صدها دلار هزینه نیست. تشخیص اینکه چه چیزی باعث توقف یخ زدگی فریزر می شود، اولین گام برای رفع آن است – صرفه جویی در فریزر و بودجه شما.

سرد نشدن فریزر یخچال

خارج شدن هوای فریزر یکی از دلایل سرد نشدن فریزر یخچال

اگر متوجه شدید که فریزر خود سرد است اما یخ نمی‌زند، اولین کاری که باید انجام دهید این است که درب فریزر خود را آزمایش کنید. ممکن است متوجه نشده باشید که یک وسیله به اندازه کافی بیرون زده است که در را باز نگه دارد، به این معنی که هوای سرد گرانبها از فریزر شما خارج می شود.

به طور مشابه، درزگیرهای قدیمی یا ضعیف نصب شده درب فریزر ممکن است باعث کاهش دمای فریزر شوند. می توانید با قرار دادن یک تکه کاغذ یا اسکناس دلار بین فریزر و درب، مهر و موم درب فریزر خود را تست کنید. سپس درب فریزر را ببندید. اگر بتوانید اسکناس دلار را بیرون بکشید، درزگیر درب فریزر شما نیاز به تعمیر یا تعویض دارد.

محتویات فریزر فن اواپراتور

دلیل دیگری که فریزر شما کار نمی کند می تواند بسته بندی نامناسب محتویات آن باشد. اطمینان حاصل کنید که فضای کافی زیر فن اواپراتور، معمولاً در قسمت پشتی فریزر وجود دارد، تا هوای سرد خارج شده از فن بتواند به همه جای فریزر شما برسد.

کثیف بودن کویل های کندانسور یکی از دلایل سرد نشدن فریزر یخچال

کویل‌های کندانسور کثیف می‌توانند ظرفیت خنک‌کنندگی کلی فریزر شما را کاهش دهند، زیرا کویل‌های کثیف باعث می‌شوند کندانسور گرما را حفظ کند نه اینکه آن را آزاد کند. این باعث می شود کمپرسور بیش از حد جبران کند. برای جلوگیری از این اتفاق، مطمئن شوید که کویل های کندانسور خود را به طور منظم تمیز کنید.

فن اواپراتور خراب

دلایل جدی تری که باعث می شود فریزر شما یخ نمی زند شامل خرابی اجزای داخلی است. اگر فن اواپراتور شما به درستی کار نمی کند، ابتدا یخچال خود را از برق بکشید و پره های فن اواپراتور را بردارید و تمیز کنید. تجمع یخ روی تیغه های فن اواپراتور اغلب مانع از گردش مناسب هوا در فریزر می شود. اگر متوجه خم شدن تیغه فن شدید، باید آن را تعویض کنید.

اگر پره‌های فن اواپراتور آزادانه می‌چرخند، اما فن کار نمی‌کند، ممکن است لازم باشد موتور معیوب را تعویض کنید یا سیم‌های شکسته بین موتور فن و کنترل ترموستات را تعمیر کنید.

یک رله خراب دلیل سرد نشدن فریزر یخچال

در نهایت، فریزر بدون انجماد ممکن است به این معنی باشد که رله استارت شما آنطور که باید کار نمی کند، به این معنی که به کمپرسور شما نیرو نمی دهد. می‌توانید با جدا کردن یخچال، باز کردن محفظه پشت فریزر، جدا کردن رله استارت از کمپرسور و سپس تکان دادن رله استارت، آزمایش فیزیکی رله استارت خود را انجام دهید. اگر صدای تق تق می شنوید که شبیه تاس در قوطی است، رله استارت شما باید تعویض شود. اگر صدا نمی دهد، ممکن است به این معنی باشد که شما مشکل کمپرسور دارید که به کمک تعمیر حرفه ای نیاز دارد.

نکاتی برای نگهداری از فریزر

یک فریزر مداوم سرد یک فریزر شاد است. علاوه بر سرد نگه داشتن خنک ترین وسیله در خانه و بسته بندی مناسب غذا برای نگهداری، در اینجا راه های امتحان شده و واقعی برای لذت بردن از خنکی بی وقفه وجود دارد.

  1. دفترچه راهنمای مالک را برای دستورالعمل‌های تعمیر و نگهداری مرور کنید. آشنایی با فریزر در حال حاضر به شما کمک می‌کند تا زمانی که زمان نگهداری یا تعمیر آن است، خونسردی خود را حفظ کنید.
  2. به طور دوره ای ترموستات فریزر را چک کنید. برای عملکرد بهینه فریزر، ترموستات آن باید روی صفر درجه فارنهایت (-18 درجه سانتیگراد) تنظیم شود. اگر مدل شما ترموستات داخلی ندارد، از دماسنج برای بررسی دما استفاده کنید.
  3. فضای داخلی را تمیز نگه دارید. با یک دستمال مرطوب و کمی مایع ظرفشویی، می توانید در کمترین زمان فریزر خود را درخشان کنید.

پیشنهاد مطالعه: راه های رفع آسان 5 مشکل رایج یخچال

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *