دفتر مرکزی: 66097851 مرکز تعمیرات: 66097859 شعبه شرق: 77978135 شعبه هفت تیر: 88836102 شعبه جنوب: 55300568 شعبه غرب: 44153186 شعبه شمال: 26721443 شعبه اسلامشهر و رباط کریم 56746602

نشانی: خ آزادی، خ بهبودی، نرسیده به نصرت، ساختمان بنیامین، پلاک 145، طبقه 5، واحد 18، مجهز به (2) آسانسور و پارکینگ

نشانی: خ آزادی، خ بهبودی، نرسیده به نصرت، ساختمان بنیامین، پلاک 145، طبقه 5، واحد 18، مجهز به (2) آسانسور و پارکینگ

خرابی آبسردکن یخچال

علت خرابی آبسردکن یخچال

خرابی آبسردکن یخچال . آب سرد و فیلتر شده از یخچال شما – در تابستان بسیار با اهمیت است. اما در صورت خرابی چه اقداماتی انجام دهیم؟ در اینجا راهنمای آنها در مورد اینکه چرا آب از یخچال شما خارج نمی شود و چگونه آن را تعمیر کنید، آورده شده است.

خرابی آبسردکن یخچال

علت کار نکردن آب سردکن یخچال

اولین قدم برای تعمیر هر وسیله ای این است که بفهمید مشکل چیست. اگر دستگاه پخش کننده آب در یخچال شما کار نمی کند، اینها دلایل رایج و نحوه جریان یافتن دوباره چیزها هستند. اگر در هر نقطه ای دچار مشکل شدید یا به نظر می رسد که نیاز به تعمیر پیشرفته دارید، برای کمک با متخصص تماس بگیرید.

پیشنهاد مطالعه: علت اصلی نشت کردن آب یخچال

فیلتر آب گرفتگی یا کثیف

فیلتر آب کثیف یا گرفتگی به این معنی است که آب کمتری در سیستم جریان دارد. خبر خوب: تعویض آن معمولاً یک فرآیند ساده است. راهنمای یخچال خود را بررسی کنید (معمولاً به صورت آنلاین موجود است) برای دستورالعمل‌هایی در مورد نحوه تعویض فیلتر، از جمله اینکه به کدام تعویض نیاز دارید و چند بار آن را برای جلوگیری از مشکلات بیشتر تغییر دهید. فیلتر آب کثیف یا گرفتگی نیز می تواند باعث گرفتگی خطوط آبرسانی شما شود—بنابراین پس از تمیز کردن فیلتر، حتماً خط آب را تمیز کنید.

یک خط آب مسدود، پیچ خورده یا یخ زده

هنگامی که خطوط تغذیه یخ زده، گرفتگی یا پیچ خورده می شوند، جریان آب از تلگراف یخچال متوقف می شود. برخی از خطوط آب از فریزر عبور می کنند، بنابراین اگر دما خیلی پایین تنظیم شود، خط آب یخ زده می شود. اگر یخ در خط وجود دارد، اجازه دهید تا یخ زدایی شود. مراحل موجود در راهنمای ما را برای تمیز کردن خط آب یخچال خود دنبال کنید تا به شما در تشخیص گرفتگی کمک کند.

همچنین باید پیچ ​​خوردگی یا خمیدگی خطوط آب را که می تواند جریان آب را کندتر کند، بررسی کنید و مطمئن شوید که فضای کافی در پشت یخچال برای خطوط وجود دارد.

دریچه ورودی آب آسیب دیده علت خرابی آبسردکن یخچال

شیر ورودی آب یخچال شما را به منبع اصلی آب خانه شما متصل می کند. ممکن است به مرور زمان مسدود یا شکسته شود. برای بررسی شیر ورودی آب، یخچال را از برق بکشید، جریان آب را قطع کنید و پنل پشتی را بردارید. شیر و خطوط متصل را برای هر گونه نشتی یا آسیب بررسی کنید.

مشکل در شیر ورودی آب نیز می تواند ناشی از نرسیدن نیرو به آن باشد. اگر مهارت های الکتریکی دارید، می توانید منبع تغذیه را با استفاده از یک مولتی متر تست کنید (اگر نه، توصیه می کنیم تعمیر را با یک متخصص Asurion رزرو کنید). در حالی که خط آب هنوز قطع است و برق همچنان خاموش است، سیم پیچ های برقی شیر را پیدا کنید. دو سیم را از پایانه های قرار گرفته روی سیم پیچ جدا کنید. از یک مولتی متر برای تست شیر ​​برقی استفاده کنید و ببینید آیا برق به طور پیوسته کار می کند یا خیر. اگر اینطور نیست، ممکن است نیاز به تعویض داشته باشد.

دلایل دیگر خرابی آب سردکن یخچال

اگر مشکلی در سیستم تامین آب وجود ندارد، ممکن است لازم باشد به چند جزء دیگر نگاهی بیندازید. اشکالات مربوط به سوئیچ فشار معیوب، محرک دستگاه توزیع کننده آب، سوئیچ درب یخچال یا برد کنترل می تواند از جمله مشکلات شما باشد. می توانید این قطعات را به صورت بصری از نظر آسیب یا اتصال کوتاه بررسی کنید یا مدارها را با مولتی متر تست کنید. توصیه می کنیم با متخصص تعمیرات لوازم خانگی تماس بگیرید تا به شما در تشخیص این مشکلات و تعمیر یا تعویض این قطعات کمک کند.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *