دفتر مرکزی: 66097851 مرکز تعمیرات: 66097859 شعبه شرق: 77978135 شعبه هفت تیر: 88836102 شعبه جنوب: 55300568 شعبه غرب: 44153186 شعبه شمال: 26721443 شعبه اسلامشهر و رباط کریم 56746602

نشانی: خ آزادی، خ بهبودی، نرسیده به نصرت، ساختمان بنیامین، پلاک 145، طبقه 5، واحد 18، مجهز به (2) آسانسور و پارکینگ

نشانی: خ آزادی، خ بهبودی، نرسیده به نصرت، ساختمان بنیامین، پلاک 145، طبقه 5، واحد 18، مجهز به (2) آسانسور و پارکینگ

خنک نشدن فضای داخلی یخچال

علت خنک نشدن فضای داخلی یخچال

دلیل خنک نشدن فضای داخلی یخچال چیست؟ عمر متوسط ​​یک یخچال 17 سال است. آیا تا به حال متوجه شده اید که یخچال شما خنک نمی شود؟ اگر یکی از ضروری ترین وسایلتان را خاموش کنید، وضعیت غم انگیزی است. شما در خطر فاسد شدن غذای داخل و در نهایت ایجاد آشفتگی در خانه خود هستید. با این حال، معمولاً برای لوازم خانگی مشکلاتی وجود دارد.  این راهنما به شما امکان می دهد یخچال را به حالت اولیه خود بازگردانید. این بخش‌های حیاتی برای بررسی و نحوه اصلاح آنها را مورد بحث قرار می‌دهد. ممکن است چندین چیز به درستی کار نکند.

خنک نشدن فضای داخلی یخچال 
خنک نشدن فضای داخلی یخچال 

بررسی دوشاخه برق در خنک نشدن فضای داخلی یخچال

احتمالاً دوشاخه برق به اندازه کافی خوب کار نمی کند. برق چیزی است که در هر وسیله خانگی وجود دارد. بررسی دقیق سیستم قدرت شما باید در اولویت باشد.

قبل از اینکه به فکر تماس با یک تکنسین باشید، بررسی کنید که آیا سیستم برق به درستی کار می کند یا خیر. بدون منبع تغذیه، کمپرسور یخچال شما نمی تواند کار کند. تاثیر این؟ غذا سرد نمی ماند

اتصال شل یا سوکت معیوب ممکن است دلیل گرم شدن غیرعادی همه چیز باشد. دوشاخه یا کابل برق را تعمیر کنید تا سطل زباله پر نشود و احتمالاً بیشتر به بقالی مراجعه کنید.

تنظیم ترموستات

وجود یک ترموستات ناکارآمد یا خارج از موقعیت ممکن است دلیل کار نکردن یخچال شما باشد. ممکن است هنگام تمیز کردن یا دست زدن به مواد با ترموستات تداخل داشته باشد. تعمیر ترموستات اگر آسیبی نبیند باید ساده باشد.

ترموستات شما ممکن است با دمای بالاتر از حد متوسط ​​پمپ شود. بسیاری از مدل های یخچال دارای دستگیره هایی هستند که برای افزایش یا کاهش دما استفاده می شود. اگر دستگیره تکان بخورد، می تواند دمای یخچال شما را افزایش دهد و اثر خنک کننده را کاهش دهد.

تنها کاری که باید انجام دهید این است که تنظیمات ترموستات را به حالت عادی برگردانید و عملکرد مطلوب را از سر بگیرید.

پاکسازی دریچه های داخلی راهکار رفع خنک نشدن فضای داخلی یخچال

دلیل خرابی یخچال شما شاید به دلیل عدم گردش هوای مناسب باشد. حرکت هوا در فرآیند خنک سازی یخچال حیاتی است. هوا باید آزادانه به داخل محفظه ها برود و به کمپرسور برگردد – هر چیزی که کمتر از آن باشد یک مزخرف است.

دریچه هایی را هم در بخش فریزر و هم در یخچال پیدا کنید و هر چیزی که ممکن است آنها را مسدود کند را بردارید. هیچ غذایی نباید راه منافذ را مسدود کند. همیشه سعی کنید دریچه ها را برای حداکثر خنک کننده و عملکرد بهینه روشن کنید.

دریچه های یخچال فریزر را باز کنید تا هوای خنک تری به قسمت یخچال وارد شود. اگر مدل یخچال شما دارای این دریچه‌ها است، می‌توانید آن‌ها را باز کنید تا هوای سردتر جریان یابد.

بررسی مکانیسم روش رفع خنک نشدن فضای داخلی یخچال

قسمت عایق و ذخیره سازی را فراموش کنید. بخش اساسی یخچال، سیستم زیر آن است. این قسمتی است که تمام اجزای حیاتی مانند فن، کویل و کمپرسور را در خود جای داده است.

اینها قلب و ستون فقرات یخچال شما هستند و بدون آنها همه چیز بی معنی است. اگر یخچال شما آنطور که لازم است خنک نمی شود، ممکن است یکی از این قسمت ها کثیف یا از موقعیت خارج شده باشد.

مکانیسم های زیر این دستگاه را تمیز کنید، شاید در مسیر درستی قرار بگیرید. اجزای ضروری زیر تحت تأثیر کثیفی یا گرد و غبار قرار می گیرند که مانع از حداکثر کارایی می شود.

هنگام تمیز کردن، یخچال خود را خاموش کنید، تمام جزئیات را تمیز کنید و آن را روشن کنید. احتمالا متوجه تغییر خواهید شد. همیشه مطمئن شوید که به منبع برق وصل نیست تا از برق گرفتگی جلوگیری کنید.

از یک جاروبرقی برس نرم استفاده کنید تا کثیفی از سیم پیچ ها خارج شود. از مواد شیمیایی یا مواد سخت که ممکن است به کویل ها آسیب برسانند استفاده نکنید.

بررسی واشرهای درب

متوجه شده اید که یخچال خنک نمی شود؟ ممکن است به دلیل نشت هوای سرد باشد. واشر درب به مهار هوای تازه داخل یخچال و جلوگیری از نشتی کمک می کند.

با این حال، ممکن است اتفاق بیفتد که واشرها در موقعیت مناسبی قرار ندارند. این روشی را برای ناپدید شدن هوا فراهم می کند و غذای شما را از تامین موهای سرد مورد نیاز محروم می کند. بررسی کنید که آیا واشرها به درستی در جای خود قرار گرفته اند و آیا کثیفی دارند یا خیر.

واشر لاستیکی می تواند تاب خورده، کپک زده یا کثیف شود به گونه ای که نتواند گاز را در داخل محفظه نگه دارد. سعی کنید واشر را با محلول سفید کننده تمیز کنید. در صورت مشاهده هرگونه آسیب قابل مشاهده، آنها را تعویض کنید.

ایجاد فضای بیشتری

آیا یخچال خود را با انبوهی از غذاها سنگین کرده اید؟ خوب نیست که یخچال خود را بیش از حد از مواد غذایی پر کنید زیرا ممکن است گردش هوا محدود باشد.

برای عملکرد بهینه، حدود 2/3 فضای آن باید آزاد باشد. فشار بیش از حد یخچال عملکرد آن را کاهش می دهد و آن را برای نگهداری مواد غذایی نامناسب می کند. اگر این وضعیت در سمت شماست، به فکر آزاد کردن فضا باشید.

بررسی سوئیچ درب در خنک نشدن فضای داخلی یخچال

آیا یخچال شما محتویات خود را آنطور که باید خنک نمی کند؟ ممکن است مشکل از کلید درب باشد. برخی از یخچال ها وقتی در باز است یا وقتی سوئیچ معیوب است خنک شدن را متوقف می کنند.

هنگامی که درب باز است، اکثر یخچال ها خنک کننده فعال را متوقف می کنند. بعد از پایین آمدن سوئیچ درب به حالت خنک کننده باز می گردد. این یک عملکرد خودکار است و یک مشکل در سوئیچ درب ممکن است به طور کلی مانع خنک شدن شود.

اگر سوئیچ در را فشار دهید و متوجه خاموش شدن چراغ شوید، به درستی کار می کند. هر چیزی غیر از این بدان معنی است که باید سوئیچ در را تعمیر کنید.

پیشنهاد مطالعه: علت خرابی یخساز یخچال

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *