دفتر مرکزی: 66097851 مرکز تعمیرات: 66097859 شعبه شرق: 77978135 شعبه هفت تیر: 88836102 شعبه جنوب: 55300568 شعبه غرب: 44153186 شعبه شمال: 26721443 شعبه اسلامشهر و رباط کریم 56746602

نشانی: خ آزادی، خ بهبودی، نرسیده به نصرت، ساختمان بنیامین، پلاک 145، طبقه 5، واحد 18، مجهز به (2) آسانسور و پارکینگ

نشانی: خ آزادی، خ بهبودی، نرسیده به نصرت، ساختمان بنیامین، پلاک 145، طبقه 5، واحد 18، مجهز به (2) آسانسور و پارکینگ

خنک نشدن یخچال

علت خنک نشدن یخچال

دلیل اصلی خنک نشدن یخچال چیست؟ دلایل مختلفی برای سرد نشدن یخچال وجود دارد، از جمله کویل های کندانسور کثیف، تهویه ضعیف، نصب نامناسب، معیوب یا کثیف بودن درزگیرهای واشر، نگهداری نامرتب مواد غذایی، محل دستگاه و خرابی قطعات داخلی. درک علت یخچالی که به درستی خنک نمی شود اولین قدم برای رفع مشکل است. برخی از این علل را می توان با کمی چربی آرنج کشف و برطرف کرد، در حالی که برخی دیگر ممکن است به کمک یک تکنسین مجاز نیاز داشته باشند.

خنک نشدن یخچال
خنک نشدن یخچال

محل نصب در خنک نشدن یخچال

جایی که یخچال خود را نصب می کنید می تواند بر میزان توانایی دستگاه در حفظ دمای خنک کننده مناسب خود تأثیر بگذارد. یخچال هایی که برای استفاده در داخل خانه طراحی شده اند فقط باید در خانه هایی نصب شوند که احتمال افزایش یا کاهش شدید دما کمتر باشد. اگر یخچال داخلی را در گاراژ خود نصب کرده اید، ممکن است یخچال شما نتواند به خوبی خنک شود زیرا گاراژها فاقد آب و هوای کنترل شده در داخل خانه هستند.

سپس، بررسی کنید که یخچال شما در مکانی با فاصله کافی در کناره ها و پشت دستگاه نصب شده باشد تا جریان هوا مناسب باشد. به طور معمول، یخچال ها به فاصله ½ اینچ در کناره و 1 اینچ در پشت نیاز دارند. اگر یخچال شما فضای خالی مناسبی ندارد، ممکن است لازم باشد آن را جابجا کنید.

سازمان غذا

یخچال هایی که بیش از حد بسته بندی شده یا به هم ریخته هستند ممکن است در تنظیم دمای خنک با مشکل مواجه شوند. این به این دلیل است که غذای سازمان نیافته می تواند از جریان مناسب هوا در داخل دستگاه جلوگیری کند. اگر یخچال شما به دلیل عدم سازماندهی مناسب خنک نمی شود، می توانید به سادگی اقلام موجود در یخچال خود را دوباره سازماندهی کنید تا دریچه های هوا باز و در دسترس باشد.

کویل های کندانسور کثیف در خنک نشدن یخچال

کویل های کندانسور به یخچال شما کمک می کنند تا به خوبی خنک شود، اما اگر با گرد و غبار، شوره حیوانات خانگی، گریس یا تار عنکبوت پوشانده شوند، نمی توانند کار کنند. اگر یخچال شما به دلیل کثیف بودن کویل های کندانسور خنک نمی شود، ممکن است لازم باشد آنها را سریع تمیز کنید. دستورالعمل‌های تمیز کردن کویل‌های کندانسور بسته به مدل یخچال متفاوت است، بنابراین قبل از شروع تمیز کردن، حتماً با دفترچه راهنمای محصول خود مشورت کنید.

دریچه های هوا مسدود شده

اگر یخچال شما خنک نمی شود، ممکن است دریچه های هوا مسدود شده باشند. دریچه های هوا مسدود شده می توانند از فیلتر شدن هوای خنک در داخل دستگاه جلوگیری کنند. دریچه های داخل یخچال و فریزر خود را بررسی کنید و وسایلی را که ممکن است آنها را مسدود کرده است بردارید.

نصب بدون سطح در خنک نشدن یخچال

نصب مناسب تراز به کارکرد یخچال شما در بهترین حالت کمک می کند. برای بررسی اینکه آیا یخچال شما به درستی نصب شده است یا خیر، سطحی را روی زمین زیر یخچال قرار دهید تا ببینید آیا دستگاه روی سطح صاف و یکدست نصب شده است یا خیر. اگر یخچال تراز نیست، ممکن است نیاز به نصب شیم‌ها برای حفظ سطح آن داشته باشید. برای اطلاعات تسطیح خاص برای یخچال خود، به دفترچه راهنمای محصول خود مراجعه کنید.

سیل واشر کثیف یا شکسته

مهر و موم واشر درب به قفل شدن هوای سرد در داخل یخچال شما کمک می کند. اگر کثیف، آسیب دیده یا فرسوده باشند ممکن است به درستی آب بندی نشوند که می تواند باعث نشت هوای خنک یخچال شما شود. مهر و موم واشر درب خود را از نظر کثیفی، خرده ها یا سایر زباله ها بررسی کنید و با آب گرم و صابون پاک کنید. اگر پس از تمیز کردن واشرهای شما هوا همچنان خارج می شود و یخچال شما هنوز خنک نمی شود، ممکن است برنامه ریزی یک سرویس با یک تکنسین مجاز ضروری باشد.

تنظیم نادرست کنترل دما

در حالت ایده آل، یخچال شما باید بین 32 درجه فارنهایت تا 40 درجه فارنهایت برای عملکرد مطلوب نگهداری شود. اگر کنترل‌های دما روی تنظیمات اشتباه قرار بگیرند، ممکن است یخچال شما خنک نشود. گاهی اوقات، اگر یک مورد یا دست شما با کنترل ها برخورد کند، تنظیمات دما دوباره تنظیم می شود. اگر علت خرابی یخچال شما این است، ترموستات را به دمای دلخواه تغییر دهید، مطمئن شوید که فریزر و یخچال را چک کنید زیرا دارای کنترل های جداگانه هستند. این تغییر ممکن است بلافاصله اتفاق نیفتد و ممکن است تا 24 ساعت طول بکشد تا کاملاً خنک شود.

پیشنهاد مطالعه: علت خنک نشدن فضای داخلی یخچال

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *