دفتر مرکزی: 66097851 مرکز تعمیرات: 66097859 شعبه شرق: 77978135 شعبه هفت تیر: 88836102 شعبه جنوب: 55300568 شعبه غرب: 44153186 شعبه شمال: 26721443 شعبه اسلامشهر و رباط کریم 56746602

نشانی: خ آزادی، خ بهبودی، نرسیده به نصرت، ساختمان بنیامین، پلاک 145، طبقه 5، واحد 18، مجهز به (2) آسانسور و پارکینگ

نشانی: خ آزادی، خ بهبودی، نرسیده به نصرت، ساختمان بنیامین، پلاک 145، طبقه 5، واحد 18، مجهز به (2) آسانسور و پارکینگ

کمپرسور یخچال

مشکلات رایج کمپرسور یخچال

کمپرسور یخچال اغلب قلب دستگاه نامیده می شود، زیرا وظیفه پمپاژ مبرد در سراسر سیستم را بر عهده دارد تا همه چیز در یخچال خنک شود.

اگر کمپرسور شما خراب یا خراب است، به احتمال زیاد نیاز به خرید یک کمپرسور یا یخچال جدید خواهید داشت، زیرا تعمیر کمپرسور معمولاً یک گزینه نیست (حداقل گزینه آسان، ایمن یا مقرون به صرفه نیست).

مسائل مبرد یکی از دلایل خرابی کمپرسور یخچال

برای اینکه کمپرسور به درستی کار کند نیاز به مبرد دارد که آن را فشرده می کند تا یخچال خنک شود. اگر مبرد آلوده شود یا اگر مقدار زیادی یا خیلی کم داشته باشد، کمپرسور نمی تواند کار خود را به طور موثر انجام دهد.

نشت مبرد هنگام سوراخ شدن اتفاق می افتد، در حالی که آلودگی مبرد زمانی رخ می دهد که رطوبت به سیستم مبرد وارد شود. مبرد بیش از حد می تواند باعث شود مبرد به صورت مایع به کمپرسور برگردد که به کمپرسور آسیب می رساند.

کمپرسور یخچال
کمپرسور یخچال

کویل های کندانسور کثیف

کویل های کندانسور معمولاً در زیر یا پشت یخچال قرار می گیرند. این کویل‌ها با دمیدن هوا توسط فن کندانسور روی کویل ها کار می کنند تا به تولید هوای سرد برای یخچال کمک کنند.

محل قرارگیری کویل‌ها و بادکردن هوای بیرون روی کویل‌ها به این معنی است که کویل‌های کندانسور به راحتی در گرد و غبار، موهای حیوانات خانگی و کثیفی پوشانده می‌شوند. همچنین غافل شدن اکثر مردم از این که کویل های کندانسور هر از چند گاهی باید تمیز شوند کمکی نمی کند.

هنگامی که کویل های کندانسور کثیف هستند، نمی توانند به خوبی کار کنند، بنابراین کمپرسور برای خنک کردن یخچال باید بیشتر کار کند که به مرور زمان به کمپرسور آسیب می رساند.

کویل های کمپرسور را می توان با کیت تمیز کننده کویل کمپرسور یا با دسترسی به کویل ها و تمیز کردن آنها با یک ضمیمه جاروبرقی تمیز کرد.

پیشنهاد مطالعه: آشنایی با نشانه خرابی یخچال

POWER SURGE

یک نوسان برق با ولتاژ بالا، مانند یک صاعقه، باعث می‌شود که مقدار زیادی برق از یخچال عبور کند و اجزای یخچال مانند کمپرسور و رله راه‌اندازی آن را سرخ کند.

تاثیر ساییدگی و پارگی در خرابی کمپرسور یخچال

مانند تمام اجزای مکانیکی، کمپرسور ممکن است به دلیل سایش و پارگی طبیعی از کار بیفتد. با این حال، اکثر کمپرسورها به گونه ای ساخته شده اند که عمر طولانی داشته باشند، بنابراین اگر یخچال کمتر از پنج سال عمر کند، بعید است که ساییدگی و پارگی آن باعث از کار افتادن کمپرسور شده باشد. کمپرسورهای بد معمولاً تا سالها پس از شروع خرابی تا حدی به کار خود ادامه می دهند. مشکل این است که یخچال شما احتمالاً بسیار پر سر و صدا و ناکارآمد می شود.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *