دفتر مرکزی: 66097851 مرکز تعمیرات: 66097859 شعبه شرق: 77978135 شعبه هفت تیر: 88836102 شعبه جنوب: 55300568 شعبه غرب: 44153186 شعبه شمال: 26721443 شعبه اسلامشهر و رباط کریم 56746602

نشانی: خ آزادی، خ بهبودی، نرسیده به نصرت، ساختمان بنیامین، پلاک 145، طبقه 5، واحد 18، مجهز به (2) آسانسور و پارکینگ

نشانی: خ آزادی، خ بهبودی، نرسیده به نصرت، ساختمان بنیامین، پلاک 145، طبقه 5، واحد 18، مجهز به (2) آسانسور و پارکینگ

یخ نزدن غذا در یخچال

5 دلیل یخ نزدن غذا در یخچال

یخ نزدن غذا در یخچال . فریزرها لوازم قابل اعتماد آشپزخانه هستند. همیشه می‌توانید اعتماد کنید که هوس خوردن میان‌وعده‌های نیمه‌شب شما به سادگی با خواب‌آلودگی وارد آشپزخانه و بررسی فریزر وفادارتان برطرف می‌شود. از سبزیجات، میوه‌ها و گوشت منجمد گرفته تا پیتزاهای آماده و بستنی‌های لذیذ، فریزر شما بهترین مکان برای صرف غذا در لحظه آخر است.

اما اگر فریزر شما یخ نمی زند چه؟ وقتی فریزر شما تنها کاری را که قرار است انجام دهد متوقف می کند – انجماد – اجازه ندهید که شما را زمین گیر کند. برخی از راه‌حل‌های ساده می‌تواند به شما کمک کند تا در کمترین زمان ممکن، خواربارتان را سرد نگه دارید. این فهرست مفید از مشکلات فریزر و رفع سریع گردآوری شده است را مرور کنید.

یخ نزدن غذا در یخچال

نحوه کار کردن فریزر یکی از دلایل یخ نزدن غذا در یخچال

قبل از پرداختن به عیب یابی در صورتی که فریزر شما کار نمی کند، درک نحوه عملکرد فریزر مفید است.

اکثر فریزرها با استفاده از یک لوله خنک کننده پر از مایع خنک کننده با تبخیر سریع کار می کنند. این فرآیند شامل فشرده سازی، متراکم کردن و تبخیر گاز مبرد از طریق اجزای مکانیکی فریزر است که شامل

  • کندانسور که مبرد گازی را به مبرد مایع تبدیل می کند.
  • کمپرسور که گاز مبرد را به قسمت های دیگر فریزر پمپ می کند.
  • اواپراتور که گرما را از فریزر به کندانسور منتقل می کند.
  • فیلتر، که ذرات نامطلوب مبرد را فیلتر می کند و
  • آکومولاتور، که مبرد اضافی را ذخیره می کند زیرا مقداری از آن در طول فرآیند فشرده سازی، متراکم شدن و تبخیر از بین می رود.

برخی از مشکلات رایج فریزر

فریزر که به سرنوشت یخی خود عمل نمی کند لزوماً به معنای فاجعه نیست. در واقع، بسیاری از مشکلات مربوط به کار نکردن فریزر شما را می توان با عیب یابی ساده برطرف کرد. قبل از قرار گرفتن در فریزر، یک لحظه استراحت کنید، آن را تشخیص دهید و مشکل را برطرف کنید.

کار کردن مداوم فریزر

فریزر که به طور مداوم کار می کند ممکن است به دلایل متعددی نشات بگیرد. یکی از دلایل این است که ترموستات کنترل دما به درستی کار نمی کند و باعث می شود فریزر دائماً کار کند تا دمای مناسب را برآورده کند. در این صورت، می توانید ترموستات را بازنشانی کنید یا به طور کلی آن را تعویض کنید.

دلیل دیگر این است که موتور فن اواپراتور یا موتور فن کندانسور خراب است. اگر این مشکل است، احتمالا وقت آن رسیده که با یک متخصص تماس بگیرید.

صدای عجیب فریزر

فریزر شما احتمالاً به عنوان بخشی از کار منظم خود صداهای زیادی تولید می کند. به عنوان مثال، اگر به نظر می رسد که فریزر شما در حال تهیه پاپ کورن است، احتمالاً به این دلیل است که دیواره های داخلی در اثر نوسانات دما منبسط و منقبض می شوند. صدای وزوز، زمزمه، غرغر و صدای کلیک نیز کاملا طبیعی است و نشان می دهد که یخچال و فریزر شما کار می کند.

با این حال، صداهای جدید یا بیش از حد بلند ممکن است نشان دهد که مشکلی در فریزر شما وجود دارد. این صداها می تواند به این معنی باشد که کویل های کندانسور شما کثیف هستند و جریان هوای مناسب را مسدود می کنند. برای رفع این وضعیت، می توانید کویل های کندانسور خود را هر دو تا سه ماه با استفاده از برس کویل یخچال تمیز کنید.

صداها همچنین می توانند به این معنی باشند که فن اواپراتور فریزر شما به درستی کار نمی کند. اگر این مورد است، باید به زودی آن را تعمیر یا تعویض کنید. اگر فن اواپراتور آسیب دیده یا قدیمی باشد، ممکن است متوجه صدای وزوز یا صدای کلیک شدید شوید. همچنین ممکن است فریزر شما کمتر از حد معمول سرد شود.

وجود نشتی در فریزر

اگر از فریزر شما آب نشت می کند، یا اگر در فریزر یخ زده اید، احتمالاً یک زهکش یخ زدایی مسدود یا (از قضا) یخ زده دارید. می توانید با پر کردن یک بوقلمون با آب داغ و استفاده از آن برای پاک کردن لوله تخلیه، گرفتگی آن را باز کنید.

پیشنهاد مطالعه: علت خاموش شدن یخچال فریزر

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *